Pierwsze 100 stron książki

Maj 19, 2013

Druhno – Druhu!
…napisz swoją biografię do książki,
nie pozwól, żeby zabrakło Cię na kartach historii.

Komenda Hufca Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika, Związku Harcerstwa Polskiego mając świadomość ogromnego dorobku oraz 100 letniej tradycji harcerstwa na ziemi łomżyńskiej, odwołując się do naszego Bohatera i wielu tysięcy harcerzy, którzy propagowali idee skautingu – pragnie godnie uczcić obchody 100-lecia powstania pierwszych drużyn harcerskich na naszej ziemi.

Jednym z punktów tego ważnego dnia 28 września 2013 r. będzie prezentacja już III tomu książki „Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś”.

– Jest jeszcze sporo pracy, jednak sukcesywnie zamykamy kolejne etapy przygotowań do obchodów 100-lecia. Mamy już napisane pierwsze 100 stron książki. Teraz przyszedł czas aby zebrać biografię harcerzy. Jeżeli są osoby, które były funkcyjnymi w ZHP na przełomie 100 lat na ziemi łomżyńskiej i chcieliby żeby nie zabrakło ich na kartach historii w przygotowywanej III edycji książki niech napisze swoją biografię – mówi Komendant Hufca dh Dorota Górska.

Swoje wspomnienia można nadsyłać na adres e-mail biura: biurozhplomza@vp.pl lub dostarczyć osobiście w wersji papierowej do 31 maja 2013 r.

Z uwagi na to, że pojawiały się już pytania „Jak napisać biografię?”, „W jakiej formie?”, postanowiliśmy dla ułatwienia i przejrzystości historycznej stworzyć szablon biografii do książki. Oczywiście nie jest to sztywny szablon, lecz wzór czy też forma pomocy dla sprawniejszego napisania swojej biografii. Można ją pobrać na stronie Komendy Hufca: www.zhp.4lomza.pl lub na stronie Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego: www.sphl.pl – dodaje Koordynator ds. mediów dh Mariusz Patalan

Hufiec Nadnarwiański ZHP zobowiązuje wszystkich instruktorów do czynnego włączenia się w obchody stulecia harcerstwa łomżyńskiego Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży.

Nad obchodami stulecia harcerstwa łomżyńskiego patronat objęli:
– Podlaski Kurator Oświaty
– Marszałek Województwa Podlaskiego
– Wojewoda Podlaski
– Starosta Łomżyński
– Prezydent Miasto Łomża

Projekt dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

Biuro Hufca
18-400 Łomża
ul. Polowa 11a
tel. (86) 216 41 97

 

fot. spotkanie organizacyjne dotyczące obchodów 100-lecia

 

Comments

There are no comments on this entry.

Add a Comment

*