Wyruszamy na obóz wycieczkowy „Na granicy kultur – Lubelszczyzna, Bieszczady”

Czerwiec 15, 2021

Po prawie 2 letniej przerwie, wyruszamy na kolonię po Lubelszczyźnie i Bieszczadach, która odbędzie się w dniach 14 – 24 lipca 2021 r.
Nasz wypoczynek połączony z poznaniem pięknych zabytków Polski przedstawia się następująco: zakwaterowanie mamy w 2 obiektach: w zabytkowym obiekcie w Dąbrowicy k. Lublina oraz w pensjonacie GAWRA k, Leska.
Podczas naszego 11 dniowego pobytu planujemy zobaczyć coś ciekawego, atrakcyjnego i historycznego. W dniu przejazdu na kolonię zobaczymy piękny Pałac Zamojskich w Kozłowce. Będziemy także w KAZIMIERZU DOLNYM ,gdzie przespacerujemy się po zabytkowym Rynku, wejdziemy na Górę Trzech Krzyży, z której rozciąga się piękna panorama tego miasteczka. Zobaczymy wiele ciekawych miejsc w LUBLINIE i ZAMOŚCIU. Przejdziemy turystyczną trasą podziemną w SANDOMIERZU – mieście nie tylko znanym z serialu, ale z bardzo wielu zabytków. Zaliczymy bardzo ciekawe lekcje edukacyjne w największym SKANSENIE w Polsce – w SANOKU. W czasie 6 dniowego pobytu w BIESZCZADACH skorzystamy z najpiękniejszych zakątków tego regionu: będziemy pływali statkiem po Jeziorze Solińskim, poznamy największą zaporę wodną na Solinie, zwiedzimy LESKO, POLAŃCZYK, przejedziemy się najbardziej atrakcyjną trasą Bieszczad tzw. DUŻĄ PETLĄ BIESZCZADZKĄ. Podczas jazdy będziemy zatrzymywać się w ciekawych miejscach np. CISNA. JABLONKI, USTRZYKI, zobaczymy jedyne miejsce w Polsce gdzie znajduje się najwięcej MAKIET ZABYTKOW SAKRALNYCH w MYCZKOWCACH. Oczywiście – wejdziemy na POŁONINY , z których rozciąga się panorama gór. W czasie wolnym od poznawania tych zakątków będziemy mieli różne zajęcia sportowe (np. skorzystamy z basenu przy Pensjonacie oraz w LESKU), artystyczne, terenoznawcze oraz zakresu technik harcerskich. W powrotnej drodze do domu – zwiedzimy pierwsze i jedyne CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA przy Fabryce w Krośnie.
Program kolonii jest bardzo bogaty i mamy nadzieję, że pogoda i inne okoliczności nie pokrzyżują nam naszych planów.
A więc do zobaczenia na szlaku!

Comments

There are no comments on this entry.

Add a Comment

*