Zaduszki Harcerskie – 1 listopada 2009

Październik 18, 2012

Zaduszki Harcerskie – 1 listopada 2009

Jak co roku, przygotowania do Dnia Wszystkich Świętych dla harcerzy    z Hufca Nadnarwiańskiego w Łomży rozpoczęły się dużo wcześniej niż             1 listopada. Zadaniem każdej drużyny, zarówno łomżyńskich, jak i harcerzy       z terenu było odszukanie harcerskich grobów oraz grobów osób, które były bardzo mocno związane z historią miejscowości, z której pochodzili harcerze.

Każda z drużyn łomżyńskich dostała za opiekuna weterana z DWHZŁ,     z którym to miała posprzątać wyznaczone groby, a także dowiedzieć się          od seniora, kim była osoba, której grób porządkowała. W ramach jednego          z takich spotkań harcerze łomżyńscy mieli okazje poznać sylwetkę ważnej postaci z historii Łomży – Leona Kaliwody i Helenki Jarnuszkiewicz.

 Wszystkie drużyny wykazały się chęcią do pracy i nie trzeba było długo czekać na efekt ich pracy. W krótkim czasie groby zostały uporządkowane. Dzięki uprzejmości weteranów niejedna drużyna miała możliwość wysłuchania opowieści o człowieku, którego grób sprzątała.

Tradycyjnie dnia 1 listopada w Dzień Wszystkich Świętych harcerze        z naszego hufca w swoich miejscowościach wystawiali warty honorowe przy grobach harcerzy, żołnierzy i ludzi zasłużonych dla swoich miejscowości.

Comments

There are no comments on this entry.

Add a Comment

*